Zbornik radova „Rad na području razvoja zajednice“ izdan za potrebe ljetne škole Novija objava Kuharica „Žganci bez granica“ Starija objava Priručnik: “Partnerstvo?...

Zbornik radova u izdanju Centra za civilne inicijative po prvi puta u Hrvatskoj predstavlja odabrana poglavlja s područja socijalnog rada u zajednici koja će olakšati studentima, socijalnim radnicima, praktičarima u lokalnoj zajednici, liderima u zajednici i ustanovama samo vođenje procesa razvoja zajednice.

Radove su prikupljali predavači s HAN Sveučilišta u Nijmegenu, Nizozemska i pretežno prikazuju praksu socijalnog rada u zajednicama Velike Britanije i Nizozemske. Lako su razumljivi i lako se prenose i u naše uvjete i okvire djelovanja jer su društvena imovina i resursi kojima zajednica raspolaže univerzalni, kao i odnosi koji se u njoj razvijaju.

Zbornik će se koristiti prvenstveno za potrebe vođenja ljetne škole za socijalne radnike i ostale profesije koje su uključene u proces razvoja zajednice u Hrvatskoj te svim organizacijama civilnog društva, praktičarima i studentima koji pokreću inicijative u zajednici radi njezinog osnaživanja i razvoja.

Zbornik – Razvoj zajednice